July 29, 2021 08:41
Свет

Во Иран за еден ден регистирирани 107 смртни случаи од Ковид-19

Иранските здравствени власти соопштија дека во изминатите 24 часа регистрирани се 107 починати лица од последици од Ковид-19.

Тоа е најголема бројка на починати во последните два месеца.

Во Иран со новиот коронавирус вкупно се инфицирале 187.427 луѓе, од кои 8,837 починаа, а оздравеле 148,674 луѓе.

ANIMEFLIX one punch man animeflix: Watch Boruto: Naruto Next Generations Episode 17

KissAnime kissanime reddit: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 2