October 26, 2021 03:28
Свет

Во Индија уапсени 28 лица за групно силување на девојче

Индиската полиција уапси 28 лица под сомнение за групно силување на 15-годишно девојче, пренесува Би-Би-Си.

Властите во Индија го истражуваат случајот во кој девојчето било силувано во период од околу девет месеци, објавија локалните медиуми.

Извештаите тврдат дека се’ започнало кога нејзиното момче ја силувало и го снимило инцидентот. Потоа, тој и неговите пријатели наводно ја користеле снимката за да ја уценуваат и да имаат секс со неа. Властите соопштија дека групните силувања се случиле во различни предградија на Мумбаи.

Девојчето, најпосле, го пријавило случајот во полицијата, именувајќи вкупно 33 напаѓачи.

Од групното силување на жена во автобус во 2012 година, што предизвика глобален гнев, Индија воведе строги закони за решавање на злосторствата од сексуална природа, но и покрај тоа,  силувањата претставуваат сериозен проблем во земјата.

Само минатата година, Националното биро за евиденција за криминал во Индија регистрираше 28.046 случаи на силување – или речиси 77 случаи на ден.

Website https://wcostream.cc: Watch Ronin Warriors Gaiden (Dub) wcostream Episode 2 watch anime dub

AnimeKisa: Myriad Colors Phantom World (Dub) anime episode 13 online free at https://animekisa.in anime stream

Watch Higurashi no Naku Koro ni Special: Nekogoroshi-hen Episode Full

Lupin III vs. Detective Conan: The Movie Episode Full

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/editDone/137658.page

Superspringsinternational: https://www.superspringsinternational.com/users/animefreak-ws/