July 29, 2021 07:04
Свет

Во Индија за еден регистирирани приближно 12.000 новозаболени лица од Ковид-19

Во изминатите 24 часа во Индија регистрирани се рекордни 11.929 нови случаи на Ковид-19, што е најголема бројка на дневно ниво. Во Индија досега потврдени се 320.922 случаи на новиот коронавирус, од кои 9.195 починати.

Од епидемијата најпогодена е западната индска држава Махараштра, а во главниот град на Индија, Њу Делхи пријавени се најмалку 38.958 пациенти.

Индија е на четврто место по бројот на заразени во светот, по САД, Бразил и Русија.

Со новиот коронавирус во светот инфицирани се 7.888.961, од кои  432.696 починаа, а оздравеле 4.051.154 луѓе.

AniWatch anime websites: My Hero Academia 2 (https://aniwatch.pro/m/VnXB) Episode 25

KissAnime gogoanime kissanime: Watch Black Clover Episode 135