April 20, 2021 18:57
Спорт

Во Загреб доаѓа на гостиТотнехем со Мурињо

Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во швајцарски Нион, попладнево се извлечени двојките за осминафиналето во Лигата на Европа. Најмногу внимание привлекува пресметката Милан – Манчестер јунајтед. Регионлниот претставник Динамо Загреб за кого настапуваат македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски ќе ги одмери силите со англискиот Тотенхем предводен од Жозе Мурињо.

Двојки: Ајакс – Јанг Бојс, Динамо Киев – Виљареал, Рома – Шахтјор, Олимпијакос – Арсенал, Динамо Загреб – Тотенхем, Манчестер јунајтед – Милан, Славија – Глазгов Ренџерс, Гранада – Молде.

Првите средби се закажани за 11 март, реваншите седум дена подоцна (18 март).