Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на министерот за економија Бектеши

Прес-конференција на министерот за економија Крешник Бектеши. Покрај министерот Бектеши ќе се обратат и амбасадорката на Обединетото Кралство во Северна Македонија Н.Е. Рејчел Галовеј, како и шефот на канцеларијата на Светска банка во Северна Македонија, Масимилијано Палоучи.

AniWatch watch anime: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3 (https://aniwatch.pro/m/gqAN/ep-3)

AnimeDao animedao re zero: Hori-san to Miyamura-kun (https://animedao.nl/m/ZRNx) Episode 4