November 14, 2019 20:15
Македонија

(Во живо) Прес конференција на заменикот министер Муса по коруптивниот скандал

Заменик министерот за здравство, Асим Муса, денеска ќе одржи прес конфернција, откако во медиумите беше објавена видео снимка која е фатен во нов корупциски скандал.

Според снимката Муса прима 50 евра за мито за да изврши операција врз Албанец во клиниката во Струга.

Снимката е направена од екипа на албанската телевизија Топ Чанел ИН7, а објавена во популарната емисија „Фикс Фате“. Имено, новинар од телевизија се претставува како пациент и се договара со Муса, кој наводно бара мито од 1000 евра.

Нови вести

Средба на претседатели на комисии на СДСМ со градоначалници: Сите капацитети се ставени во функција на граѓаните, работиме посветено во реализација на зацртаните мерки

Filip

Заев: Грција ќе помогне да добиеме датум за преговори со ЕУ

Filip

Одбележан Светскиот ден на борба против дијабетесот

Filip