December 2, 2020 01:22
Македонија

(Во живо) Обраќања на Неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан и претседателот Пендаровски

Неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, во сослужение со своите собраќа од Светиот Синод на МПЦ-ОА, кој чиноначалствуваше со Божествена архијерејска литургија, ќе се обрати на денешната главна и централна прослава на великиот јубилеј 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир.

Се очекува освен архиепископот г. г. Стефан, да се обрати и покровителот на прославата, претседателот на државата Стево Пендаровски.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=3358311624281873