Македонија

(Во живо) Заев и Вархеји од СЦ „Борис Трајковски“ со првите вакцини на Фајзер од ЕУ

Денеска, 4.5.2021 година по посетата на вакциналниот пункт во салата „Борис Трајковски” ќе следуваат изјави на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, министерката за Европа и устав на Австрија, Каролине Едштадлер и еврокомесарот за добрососедство и проширување, Оливер Вархеји.

AnimeFreak anime: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12

WCOStream watch anime online: Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500