June 13, 2021 00:29
Хроника

Во Желино почина работник кој паднал од скеле

Утрово во тетовската полиција бил пријавен смртен случај кој настанал при извршување на градежни работи.

Имено во тетовскoто село Желино, 57-годишник од селото Глоѓи, паднал од скеле и починал на самото место, а смртта била констатирана и од доктор од итната медицинска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

4Anime 4anime app: Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 14 (https://4anime.biz/m/B6Jp/ep-14)

AnimeTV 2 anime tv: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12