November 27, 2021 17:53
Македонија

Во две општини ќе се повтори целата изборна постапка

Во две општини, Центар Жупа и Маврово и Ростуше, поради неисполнување на законскиот услов на 1/3 од запишаните гласачи да излезат на гласање, ќе се повтори целата изборна постапка член 132 став 2 од Изборниот Законик, информира Даштевски.

Тој вечерва ги соопштува првичните резултати врз основа на податоците од записниците на општинските изборни комисии и Изборната комисија на Град Скопје.

Marches Comes in Like a Lion: Special Omnibus Episode Episode Full

AnimeKisa: Jungle Emperor: The Brave Can Change the Future anime episode Full online free at https://animekisa.in anime online

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeDao: Excel Saga anime episode 26 online free at https://animedao.nl seven deadly sins animedao

Website https://wcostream.cc: Watch Wise Man’s Grandchild (Dub) wcostream Episode 12 dubbed anime