Балкан

Во Грција 3.789 нови случаи и 87 починати од Ковид-19

Во изминатите 24-часа во Грција повторно е регистриран голем број новозаразени, вкупно 3.789 случаи на Ковид-19, починаа 87 лица, а 847 пациенти се приклучени на апарати на Одделите за интензивна нега во грчките болници, јави дописничката на МИА од Атина.

Речиси половина од новите случаи, односно 1.799 се во областа Атика, поширокиот регион на Атина, а 512 се во Солун.

Од почетокот на епидемијата во Грција и 320.629 потврдени случаи на Ковид-19, додека пак починаа вкупно 9.627 лица.

AnimeTV anime tv bleach: Wonder Egg Priority Episode 12

WCOStream wcostream harley quinn: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 6