January 28, 2022 06:31
Балкан

Во Грција регистриран првиот случај на коронавирусот од сојот омикрон

Во Грција е потврден првиот случај на корнавирусот од сојот омикрон, информира тамошниот министер за здравство Танос Плеварис. Инфекцијата е потврдена во Ханија, Крит, кај грчки државјанин кој се вратил од патување во Јужна Африка.

Теоклис Заутис, шефот на Националната организација за јавно здравје (ЕОДИ), соопшти дека мажот долетал на Крит на 26 ноември и направил брз антигенски тест на аеродромот, на кој излегол негативен.

На вториот тест, кој го направил веќе следниот ден, откако развил благи симптоми на ковид-19, повторно добил негативен резултат, додека третиот, на 29 ноември, ја потврдил инфекцијата. Здравствените власти утрово потврдиле дека станува збор за варијантата омикрон.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch animes My Hero Academia Season 3

anime dao Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Gintama

Komi Can’t Communicate Episode 5

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 33