October 19, 2021 04:37
Балкан

Во Грција работат 1.500 центри за вакцинација со капацитет од 75.000 дневни вакцинации

Во операцијата „Слобода”, односно процесот на имунизација во Грција работат 1.500 центри за вакцинација на 658 локации со капацитет од 75.000 вакцинации дневно, соопштија од Министерството за здравство на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Паралелно, функционираат и 224 мобилни единици за вакцинација, а од минатиот месец, во имунизацијата се вклучени и приватните лекари.

Од вкупно десет мега центри за вакцинација во цела Грција, со работа ќе продолжат седум, со оглед на тоа дека веќе се затворени еден во Атина и мега центарот на Родос, а од 28 септември ќе се затвори и оној на островот Крф.

AnimeKisa: One Piece: Episode of Sabo - 3 Kyoudai no Kizuna Kiseki no Saikai to Uketsugareru Ishi anime episode Full online free at https://animekisa.in free anime

animepahe :: okay-ish anime website

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFLV: Taro the Dragon Boy anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime free

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756

Ttlink: http://ttlink.com/animeflixnl