January 25, 2021 14:11
Балкан

Во Грција починаа 98 лица од Ковид-19, а регистрирани се 1.193 случаи

Во изминатите 24 часа во Грција повторно е регистриран голем број смртни случаи од Ковид-19 на дневно ниво, починаа 98 лица, а намален е бројот на новозаразени, со потврдени 1.193 нови случаи, јави дописничката на МИА од Атина.

Во грчките болници, приклучени на апарати се лекуваат 603 пациенти.

Од почетокот на епидемијата регистрирани се вкупно 104.227 случаи, а почина 2.321 лице.

Watch World Trigger Episode 30 at website https://animefreak.ws. See more amine freak tv

Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 62 (https://animeflix.nl/m/WlgJ/ep-62) at website https://animeflix.nl. See more animeflix boruto