January 27, 2022 05:50
Балкан

Во Грција казна од по 100 евра ќе плаќаат повозрасните кои не примиле ниту една вакцина

Грција денеска соопшти дека со 100 евра ќе ги казни лицата на возраст од 60 години како и постарите кои не ја примиле ниту првата доза од вакцината против Ковид-19, пренесуваат медиумите во регионот.

Соопштението доаѓа во време кога Грција е погодена од новиот ковид бран и кога се зголемува бројката на новозаразени случаи со коронавирус, објави Ројтерс.

Мерката ќе стапи на сила на 16 јануари и нема да има исклучоци, освен за лица кои не можеле да ја примат вакцината поради медицински причини.

goanime pe. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimeio GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

gogoanime in Attack on Titan Season 3

gogoanime in Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

GoGoAnime Attack on Titan

GoGoAnime DARLING in the FRANXX Episode 22