October 17, 2019 00:19
Хроника

Во Гостивар уапсени дилер и разбојник осудени на затворски казни

Две апсења на гостиварци осудени на отслужување затворска казна биле спроведени во попладневните часови на 2 октомври од страна на полицијата во овој град.

Како што информираат од МВР, првото апсење било спроведено околу 13:00 часот на улицата Мајор Чеде Филиповски, при што бил приведен 35-годишник осуден на затворска казна за сторено кривично дело тешка кражба.

Околу два часа подоцна на гостиварската улица Седек Костовски се случило уште едно апсење. Полицијата привела 31-годишен дилер осуден на затворска казна.

Двајцата уапсени биле предеадени во затворот „Тетово“ за издржување на нивните казни.

Нови вести

Малолетен моторџија се судрил со малолетник на велосипед

Igor

Полицаец ранет при боево гаѓање на полигонот Пенуш

Igor

Малолетник на Фејсбук објавувал компромитирачки слики од поранешната девојка

Igor