January 29, 2022 00:16
Свет

Во воздушните напади во Авганистан убиени најмалку 40 талибанци

Авганистанските сили, со поддршката од САД, убиле двајца високо рангирани талибански команданти и уште најмалку 38 бунтовници во заедничките воздушни напади во северните и западните региони на Авганистан, потврдија официјални претставници на власта, пренесуваат западните агенции .

Операциите, што биле почнати вчеравечер, биле изведени за да се спречи планиран напад на талибанците врз авганистанските сили, изјави висок претставник на безбедносните служби во Кабул, додавајќи дека судирите ескалирале по колапсот на дипломатските преговори меѓу САД и талибанците до Доха, пренесоа британските медиуми.

Министерството за одбрана соопшти дека е убиен талибанскиот командант на северната провинција Саманган, заедно со четворица други борци, иако талибанците тоа го негираат.

Во одвоен напад е убиен и талибанскиот командант за округот Анар Дара, заедно со, како што се наведува, 34 негови соборци.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 11

Attack on Titan Final Season

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 4

AniWatch Attack on Titan Season 2 Episode 4

AniWatch Black Clover Episode 166