September 25, 2021 02:32
Македонија

Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, тоа е истата партија на Груевски, знае само за лаги и блокади

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е партија која се уште функционира како во времето на нејзиниот почесен претседател во бегство, Никола Груевски.

Таа партија предводена од Мицкоски знае само за лажни вести, блокади и деструкции.

ВМРО-ДПМНЕ постојано е на спротивната страна од интересите на граѓаните, постојано нешто кочи и блокира.

Последен таков случај се обидите за опструкција на работата на Собранието.

ВМРО-ДПМНЕ се уште ја кочи изградбата на новиот Клинички центар во Скопје, беше против пакетите економски мерки за помош на граѓаните и стопанството, против поголеми плати и пензии.

Тоа е ВМРО-ДПМНЕ, партија која секогаш има проблем кога парите завршуваат кај граѓаните, наместо во нивниот скапоцен дворец.

Таквото нивно однесување одамна е препознаено од страна на граѓаните, затоа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги чека нов убедлив пораз на изборите

Watch anime online for free at 4Anime 4anime hunter hunter

Website https://gogoanime.be: Watch Pokemon: Pikachu's Rescue Adventure gogoanime Episode Full gogoanime 9

Wings of the World (https://animekisa.in/m/xDZL) Episode 16

Website https://aniwatch.pro: Watch The Demon Girl Next Door (Dub) aniwatch Episode 12 anime stream

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimelol/3582393/savethedate/

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/gogoanimebe