June 23, 2021 01:07
Македонија

Во Владата ќе бидат презентирани јавните повици кои се дел од шестиот пакет мерки

Министерот за економија Крешник Бектеши и генералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири денеска на прес-конференција ќе информираат за јавните повици кои се дел од шестиот пакет мерки.

Шестиот пакет на мерки беше усвоен на 66. владина седница и е наменет за најпогодените сектори од корона кризата.

Содржи седум мерки и со него се очекува да бидат поддржани 10.000 компании кои вработуваат околу 60.000 граѓани.

Вкупната вредност на овој пакет мерки изнесува 17,8 милиони евра.

AniWatch aniwatch: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 36

4Anime watch anime free: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 1 (https://4anime.biz/m/DGM0/ep-1)