January 26, 2021 19:46
Македонија

Во велешката болница починати двајца пациенти во изминатото деноноќие

Во изминатите 24 часа  во велешката болница како последица од Ковид-19 починаа  двајца пациенти – жена на 70 години од Велес, примена пред две  недели, и маж на 58 години од Оризари, примен пред два дена.

Како што информораше портпаролот д-р Весна Неделковска-Николова, во болницата се хоспитализирани 65 пациенти, од кои 56 потврдени позитивни, двајца сомнителни и седум со негативни тестови.  На кислородна поддршка.се 15 пациенти.

На Инфективно се лекуваат 47 пациенти, на Физикална 11, а  на Интерното одделение се седуммина  пациенти. Д-р Неделковска-Николова информираше дека на Интерното – крак Б се лекуваат пациенти кои веќе се излекувале од Ковид, но имаат последици од болеста. 

World Trigger Episode 73 at website https://animeflix.nl darling in the franxx animeflix

Watch Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Episode 2 (https://gogoanime.be/m/nMPg/ep-2) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime tv kissanime