January 26, 2021 18:28
Балкан

Во Бугарија речиси половина од тестираните позитивни на коронавирус

Во Бугарија, во последните 24 часа се потврдени 3.146 нови случаи, а починале 189 лица, објавено е на официјалната веб-страница за следење на епидемијата. Како што се наведува, од последниот пресек се тестирани 7.224 примероци, што значи дека процентот на позитивни е 43,43 проценти.

Во моментов во Бугарија има 83.671 активни случаи.

Хоспитализирани се 6.270 лица, од кои 399 се на интензивна нега, пренесува БТА.

Од почетокот на епидемијата, во Бугарија се заразени 124.966 лица, од кои 3.069 починале.

Jujutsu Kaisen (TV) (https://animeheaven.pro/m/vDVL) Episode 14 at website https://animeheaven.pro animeheavenru

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 12 (https://kissanimeonline.com/m/NoQg/ep-12) at website https://kissanimeonline.com kissanime seven deadly sins