January 24, 2021 07:41
Свет

Во Бразил над шест милиони случаи на коронавирус и речиси 170.000 починати

Во Бразил се регистрирани 16.207 нови случаи на коронавирус, додека 302 лица починаа истиот ден, соопшти Министерството за здравство на оваа јужноамериканска држава.

Бразил сега има регистрирано 6.087.608 случаи на Ковид-19, починале 169.485 лица.

По САД и Индија, Бразил е трета земја во светот која е најтешко погодена од пандемијата.

Watch Attack on Titan: Since That Day Episode Full at ANIMEFLIX animeflix mha

Fairy Tail (Dub) (https://gogoanime.be/m/EY4j) Episode 175 at GoGoAnime gleipnir gogoanime