June 16, 2021 15:30
Балкан

Во Босна и Херцеговина има починати 61 и новозаразени 1.198

Во Босна и Херцеговина во последните 24 часа регистрирани се 1.198 новозаразени со коронавирусот, а починале 61 пациенти. Тестирани  биле 4.556 луѓе.

За споредба, вчера имаше 1.096 новозаразени, од 5.700 тестирани,а починаа 82 лица.

Во Федерацијата направени се 3.280 тестови, од кои 770 биле позитивни. Досега се тестирани 579.573, а вирусот е потврден кај 120.168 лица.

До денеска излечени се 96.970 пациенти, а активни се 19.014 случаи.

Пријавени се 35 нови смртни случаи, а вкупно досега починаа 4.184.

Во Република Српска тестирани се 1.173, а корона вирусот е потврден кај 364 лица.

Пријавени се 25 смртни случаи или вкупно 2.937.

Во РС потврдени се 57.435 позитивни на вирусот, оздравеа 39.736.

Во Брчко има 54 новозаразени, а тестирани биле 103. Почина еден пациент.

AnimeDao fairy tail animedao: Dr. Stone (Dub) (https://animedao.nl/m/4x5z) Episode 24

GoGoAnime food wars gogoanime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 23