October 22, 2021 03:01
Балкан

Во болниците во северна Грција сите починати од Ковид-19 во изминатата седмица биле невакцинирани

За една седмица, во периодот од 12 до 19 септември, во четвртиот здравствен регион во северна Грција во кој се вклучени 14 болници, од Ковид-19 починале 54 лица и сите биле невакцинирани. Според официјалните податоци, објавени рано утрово, од конкретниот регион што ги опфаќа болниците од областите Македониа и Тракија, 248 пациенти се хоспитализирани со Ковид-19, од кои 81,5 отсто се невакцинирани, 22 пациенти се со кислородна поддршка и сите се невакцинирани, а на Одделите за интензивна нега, приклучени на апарати се 53 пациенти, од кои само двајца се имунизирани, односно 96,2 проценти се невакцинирани.

Во северна Грција, имунизациската покриеност е помала во споредба со други делови во земјата и вакцинирани, со најмалку една доза се меѓу 42 и 52 отсто, во зависност од регионот.

Website https://animebee.to: Watch Double Decker! Doug & Kirill (Dub) animebee Episode 13 anime sites

King From Now On! (Dub) Episode 78

Koyomi History (https://wcostream.cc/m/dPBd) Episode Full

Tottoko Hamtarou Movie 2: Ham-Ham Hamuuja! Maboroshi no Princess Episode Full

Designcontest: https://www.designcontest.com/client/kissanimemx/

Blip: https://blip.fm/profile/kissanimemx/props