Балкан

Во БиХ за еден ден починаа 76 пациенти како последица од компликации со коронавирусот

Бо Босна и Херцеговина во изминатите 24 часа од тестирани 4.883 лица откриени се 708 нови инфицирани лица од корнавирусот. Во овој период починале 76 пациенти како последица од компликациите со коронавирусот.

Вчера во БиХ имаа 80 починати пациенти, а бројот на новозаразени беше 966 од 4.137 направени тестови.

 

AnimeHeaven animeheaven dragon ball z: Bleach (Dub) Episode 366

ANIMEFLIX animeflix blood c: Watch The Promised Neverland Episode 9