July 29, 2021 07:05
Македонија

Во Битола полна болницата со пациенти со корона, пациентите сега ќе се носат во Охрид

Министерот Венко Филипче рече дека во моментов е полн капацитетот само на болницата во Битола, и дека пациентите ќе се транспортираат во Охрид каде што има место.

-На Инфективната клиника примени се 11 нови пациенти, и сега таму се вкупно 84, нема пациенти на респиратор. Во болницата 8-ми Септември примени се 22 нови, вкупно 57 пациенти, од кои 35 се потврдени како позитивни случаи. Таму на респиратор се 10 пациенти. Во болницата во Битола има 20 пациенти, Штип хоспитализирано 24 пациенти, и во другите одделенија во Велес, Куманово, Охрид има вкупно 36 примени сомнителни или позитивни случаи“, рече Филипче.

AnimeHeaven dubbed anime: Watch The Seven Deadly Sins Episode 3

AnimeFreak boku no hero academia animefreak: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 39