September 24, 2021 07:56
Балкан

(Видео) Во Белград се урна зграда во близина на ново градилиште

Зграда со седум спрата и десетина станари во неа почнала да се урива во белградаската нселба Врачар околу 11 часот, јавува РТС. Сите лица се евакуирани на безбедно место во очекување да пристигне градежна инспекција.

Како што неофицијално дознава порталот Нова.рс, зградата започнала да се урива затоа што најверојатно биле поткопани нејзините темели од градилиштето лоцирано на парцелата до неа.
Засега нема информации дали има повредени и колкава штета е предизвикана, а според станарите, зградата се заканува целосно да се сруши и да остави бројни семејства без покрив над главата.

Како што пишува Курир, повикувајќи се на неофицијални информации, на градилиштето покрај таа зграда поставени се шипови, кои предизвикаа пукање и уривање на оваа станбена зграда.

Увидот на инспекцијата е во тек.

 

 

AniWatch: The Red Turtle (2016) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

Website https://animeflix.nl: Watch Space Carrier Blue Noah (Dub) animeflix Episode 23 animeflix boruto

Website https://animepahe.cc: Watch Don't Call Us A JUNK GAME! animepahe Episode 12 anime to watch

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

Wishlistr: https://www.wishlistr.com/profile/animeflixnl

Triberr: https://triberr.com/gogoanimebe