October 19, 2021 05:25
Хроника

Во бегство возач на „голф“: Направил сообраќајка на Пластичарска па прегазил полицаец

На 22.07.2021 околу 17.00 часот на улица Пере Тошев во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје запреле патничко возило „фолксваген голф”, со словенечки национални ознаки за кое добиле сознанија дека направило сообраќајна незгода на бул.„Никола Карев” и го напуштило местото.

Притоа, полициските службеници го лишиле од слобода совозачот В.Е.(43) од Скопје, додека возачот Р.Р.(45) од Скопје со возилото удрил еден од полициските службеници и се дал во бегство.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky (Dub) Episode Full

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao: Ultraman Graffiti anime episode 1 online free at https://animedao.nl attack on titan animedao

Website https://animeflv.uk: Watch Karo & Piyobupt: A House animeflv Episode Full anime online

Express yudu: https://express.yudu.com/profile/1620725/kissanimemx

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/kissanime-contact-gmail-c.html