October 22, 2021 09:05
Балкан

Во Атина пристигнаа седум пратенички од Авганистан

Седум Авганистанки-пратенички, заедно со членовите на нивните семејства, утрово, преку Тбилиси пристигнале во Атина, а од Авганистан биле извлечени со помош на невладината организација „Zaka Khan” со седиште во Њујорк, соопштија од грчкото МНР. Пратеничките и нивните семејства, во Грција ќе останат краток временски период додека да завршат процедурите за нивно заминување и преселба во САД.

Од Министерството за надворешни работи на Грција соопштуваат дека пристигнувањето и престојот во земјата е „во рамките на заложбата на Владата да прими симболичен број авганистански граѓани, кои ги бранат основните вредности, слободата на изразување и родовата еднаквост”.

TwistMoe: Twin Love anime episode 13 online free at https://twistmoe.net anime online

AnimeFreak: Street Fighter II: The Animated Movie anime episode Full online free at https://animefreak.ws amine freak tv

R.O.D -The TV- (Dub) Episode 26

A3! Season Autumn & Winter Episode 12

Reddit: https://www.reddit.com/user/animeflixnl

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimelol