September 24, 2021 09:11
Свет

Во автобуска несреќа на југот од Мали погинаа 41 лице

Најмалку 41 лице загина во сообраќајна несреќа во јужен Мали кога патнички автобус се судри со камион.

Британските медиуми јавуваат дека во болницата во градот Саго, што се наоѓа на 20 километри од местото на несреќата, се префрлени 33 повредени патници.

Поради силината на ударот, автобусот бил речиси преполовен, а на социјалните мрежи, може да се види како багаж и предмети се расфрлани на патот.

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animepahe.cc: Watch Pupa animepahe Episode 12 watch anime free

AnimeBee: Rozen Maiden (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to watch anime

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

V4 phpfox: https://v4.phpfox.com/kissanimemx

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011235