Балкан

Во автобуска несреќа во Истанбул загинаа три лица, 18 се повредени

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи утринава во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија.

Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија длабока 30 метри.

Во инцидентот повредени се 18 лица кои се згрижени во болниците во Истанбул.

Истрагата е во тек, а сообраќајот на тој дел од патот привремено е во прекин.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

goanime pe Pokémon Journeys: The Series

gogoanime GoGoAnime Dragon Ball Super

goanime pe Naruto: Shippuden

GoGoAnime Fairy Tail Episode 169

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat