June 28, 2022 10:06
Свет

Во Австрија се укинува задолжителна вакцинација против Ковид-19

Во Австрија ќе се укинат задолжителните вакцини против коронавирус, најави денеска министерот за здравство Јоханес Рауч.

– Никој не се вакцинира поради задолжителната вакцинација (закон), објасни Рауч, и покрај заканата за парична казна. Вчера само 140 луѓе ширум земјата го примија својот прв третман за коронавирус.

Задолжителната вакцинација веќе беше ефективно ставена во мирување во Австрија.

-Луѓето мораа да бидат убедени во потребата од вакцинација. И тоа можеме да го постигнеме само кога е на доброволна основа, нагласи Рауч.

Game bài thiên đường - Tải Go88 Club nhận code 200k game bài go88 win go88 down

sunwin nhatvip