August 15, 2022 17:22
Свет

Во Австрија петцифрен број заразени од коронавирус

Во Австрија бројот на новозаразени од коронавирус изминативе денови се зголемува и повторно достигна петцифрена бројка. Во последните 24 часа регистрирани се нови 10.898 позитивни ковид-случаи, а тој број последен пат беше евидентиран во април годинава.

Во изминатото деноноќие како последица од вирусот починале шест луѓе. Тамошниот министер за здравје рече дека овој број е очекуван. Тој не најави нови мерки, рече дека смета на самоодговорноста на граѓаните.

Во Виена моментно има 3.569 новозаразени.

game sunwin game sunwin tải sunwin

tải sunwin

tải sunwin

sunwin web tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất

tải sunwin