Свет

Во Австрија падна системот за пријавување новозаразени

Во Австрија драматичниот скок на новозаразените лица поради ширењето на сојот омикрон доведе до пад на системот за регистрирање нови случаи на инфекција.

Австрија веќе 50 часа нема официјални податоци за дневниот број на новозаразени.

До пред три дена бројката на новозаболени се објавуваше претпладне, а оттогаш на веб-страницата на Системот за епидемиолошка регистрација (ЕМС) може да се најдат само необработени податоци.

Според овие необработени податоци на ЕМС, пријавени се 28.582 нови случаја.

Од Министерството за здравство посочуваат дека не е завршено прочистувањето на добиените податоци.

free anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 14

DARLING in the FRANXX Episode 18

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 10

AnimeHeaven Fairy Tail

AnimeHeaven WONDER EGG PRIORITY Episode 5