Свет

Војник застрелал петмина стражари во фабрика за оружје во Украина

Војник на украинската национална гарда од засега непознати причини пукал во припадници на обезбедувањето во воена фабрика во Днепар, при што убил пет лица, а ранил уште пет лица, соопшти украинската полиција.

Инцидентот се случил рано утринава во ракетната фабрика „Пивденмаш“ при примопредавањето на оружјето на стражарите, се наведува во соопштението, пренесува Ројтерс.

Полицијата трага по избеганиот војник, пренесуваат агенциите.

online anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Dragon Ball Super (Dub)

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Gintama

AniWatch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 9

ani watch me Attack on Titan Final Season Part 2