Хроника

Вооружен скопјанец уапсен откако вперил пиштол во гости во кафеана

Утрово во 02.27 часот во СВР Скопје, А.П. пријавил дека во угостителски објект во Горно Лисиче, Д.Д.(26) од Скопје му се заканувал со пиштол.

Според пријавата, А.П. со негови пријатели успеале да му го одземат пиштолот и да го задржат Д.Д. до доаѓањето на полиција.

Вооружениот бил приведен во ПС Аеродром, а пиштолот бил одземен.

По целосно документирање на случајот против Д.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Нови вести

(Фото) Пожарникарите спасуваа човек на 17 кат во Карпош 4

Igor

ОЈО Кичево ја расчистува сообраќајната несреќа во која загина мотоциклист

Filip

Девојка со нож расекла малолетничка поради момче

Igor