September 25, 2021 02:18
Свет

Вооружени напаѓачи упаднале во хотели во Мексико и киднапирале туристи кои подоцна се спасени

Мексиканските власти денеска ослободија 22 туристи, главно Кубанци и Хаиќани, кои претходно беа киднапирани од вооружени напаѓачи во хотел во државата Сан Луис Потоси во централниот дел на земјата, објави регионалниот државен обвинител.

Напаѓачите киднапираа и 16 Мексиканци, кои беа ослободени порано, за време на упадот во хотелот „Сол и Луна“ во градот Матехуала, пренесуваат светските агенции.

Странските државјани беа ослободени во оддалечена област на патот помеѓу Матехуал и регионалната престолнина Сан Луис Потоси.

Во соопштението не се наведуваат детали за спасувачката операција, ниту пак се наведува дали некој од заложниците е повреден.

Меѓу киднапираните туристи имало три малолетни лица и една бремена жена.

AnimeFLV: The Super Dimension Century Orguss anime episode 35 online free at https://animeflv.uk watch anime online

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animepahe.cc: Watch Cooking with Valkyries II animepahe Episode 8 watch animes

Futakoi Alternative (https://kissanime.mx/m/32D) Episode 13

Degreed: https://degreed.com/gogoanimelol#/collection

Raovat: https://raovat.vn/members/animefreakws.67164/#about