March 25, 2019 21:49
Хроника

Вооружени лица ограбиле маркет во Скопје

Доцна синоќа на улицата Методија Митевски во Скопје се слуќил грабеж, информираат од полицијата.

Три лица, од кои едниот се заканувал со пиштол, влегле во маркетот и од вработениет одзеле околу 23 илјади денари.

Од МВР посочија дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови вести

Голем пожар во Липково, интервенирано со 50 тони вода

Filip

Попладнево шумски пожар во потпелистерието

Filip

Голем пожар во битолско, општината бара авиони за гасење на огнот

Filip