October 26, 2021 02:24
Македонија

Вонредна инспекција во тетовската болница, ДЗСИ проверува дали роднини влегуваат кај болните

Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ) извршил вонредна инспекција во тетовската Клиничка болница, а фокусот на инспекторите бил на тоа дали на одделенијата на кои се згрижени ковид-болни, влегуваат и слободно се движат членови на нивните семејства, објави телевизијата 21.

За време на вчерашната инспекциска акција, некои одделенија биле затворени и никој не смеел ниту да влезе во објектите, ниту да излезе од нив, сведочат пациенти и нивни роднини.

„Вчера, ДЗСИ изврши вонредна контрола во Клиничката болница во Тетово. Подетални информации ќе соопштиме по нејзиното завршување,“ велат од Инспекторатот.

AnimeTV: Ladius anime episode Full online free at https://animetv.cc plunderer anime tv

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Drifting Dragons (Dub) Episode 12

AnimeFLV: Re:Zero Radio anime episode 4 online free at https://animeflv.uk english anime

About: https://about.me/gogoanimebe

Artmight: https://artmight.com/gallery/editimageuser/309304