August 3, 2021 15:48
Спорт

Волф: Мерцедес ќе треба да продаде некоја фабрика за новиот договор на Хамилтон

Шефот на Мерцедес, Тото Волф вели дека тоа што Луис Хамитон има 92 победи во кариерата е „нереално“ и на шега вели дека неговиот тим ќе мора да продаде некоја фабрика за да може да се договори соработката со Британецот и следната сезона.

Хамилтон без мака стигна до победата на Португалското ГП рушејќи го рекордот на Михаел Шумахер на патот до седма светска титула со осма победа во 12 трки, но уште се нема договорено за продолжување на договорот со „сребрената стрела“.

„Договорот на Луис? Огромен е! Ќе мора да продадеме нешто, некоја зграда само да ги собереме парите. Кој ќе замислеше вакво нешто кога го почнавме проектот на Мерцедес  во 2013 година. Се работи за нереална бројка на победи, која ја покажува страста во спортот. Талентот, способноста, затоа е Луис шампион“, вели Волф.

WCOStream paw patrol wcostream: Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 1

ANIMEFLIX weathering with you animeflix: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (https://animeflix.nl/m/0eeb) Episode 12