January 16, 2022 17:11
Хроника

Воз удри во автомобил во Битола, тешко повредени две деца

Во железничка сообраќајна несреќа во Битола тешко повредени се две деца, а нивната мајка се здобила со лесни телесни повреди.

Незгодата, како што потврдија за МИА од Железници на РСМ, се случила околу 08.06 часот изутрината во градското подрачје во населба „Карпош”, во непосредна близина на ОУ „Коле Канински” во овој град, каде од досега непознати причини се судриле моторно возило и локомотива.

Во железничката сообраќајна несреќа повредени се децата на возраст од 2 и 5 години кои биле хоспитализирани во Клиничка болница-Битола, но здравствените власти посочуваат дека двегодишното дете ќе биде транспортирано на клиниките во Скопје.

СВР-Битола поведе истрага за овој случај.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime heaven au Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

free anime BANANA FISH

watch anime AnimeHeaven Boruto: Naruto Next Generations

Attack on Titan Final Season

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)