Хроника

(Вознемирувачко фото) Прегазен пешак на мостот „Гоце Делчев“ кај Влада

Несреќа во која едно лице е тешко повредено штотуку се случи на мостот „Гоце Делчев“ кај Владата, објави Коха.

БМВ Х5 со кумановски таблички удрил граѓанин додека го поминувал мостот, пишува медиумот кој објави и фотографија од несреќата.

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа.

По наредба на јавен обвинител ќе се врши обдукција на телото на починатиот, а од лицето кое управувало со автомобилот земени се примероци од крв и урина за да се утврди евентуално присуство на алкохол или други недозволени средства.

Со наредба на јавниот обвинител ќе бидат обезбедени и снимките од видео надзорот на околните објекти со цел да се утврдат причините за несреќата. Дежурниот јавен обвинител издаде наредба и за технички преглед на автомобилот.​​

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime websites That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

watch anime Death Note

online anime Mieruko-chan

So I'm a Spider, So What?

watch anime dub How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom