November 14, 2019 00:34
Магазин

(Вознемирувачко видео) Матадор прободен во препоните од бикот на кој му заби копје

За време на одбележувањето на Националниот ден на Шпанија, кој се прославува на 12 октомври, бик со своите рогови сериозно го повреди во препоните матадорот кој се обидувал да го убие, пишува „Индепендент“.

Животното кое претходно матадорот трипати го прободел со нож и во грбот му забил три копја, потоа го фрлило Гонзало Кабелеро (27) во воздухот и го удрило во препоните по втор пат.

Бидејќи Кабелеро многу крварел од препоните, веднаш бил опериран во амбулантата што се наоѓала во близина и подоцна бил пренесен во болницата Сан Франциско де Асис за понатамошно лекување.

Целиот настан го набљудувала неговата девојка Викторија Федерика (19), петта по ред за шпанскиот престол. Кабелеро верувал дека нејзиното присуство му носи среќа.

Бикот бил убиен, а матадорите му го отсекле увото и му го однеле како трофеј на Кабелеро во болница; што е во согласност со традицијата.

По неколку месеци закрепнување од повредата, Гонзало Кабелеро се вратил во арената.

Нови вести

Трансродова актерка ги покри интимните делови со црни ленти

zane

Личната помошничка на кралицата Елизабета откри дека користи џин за накитот на нејзиното Височество да има висок сјај

Valentina

Џон Леџенд прогласен за најсексапилен маж на светот

Valentina