April 19, 2019 22:56
Хроника

Возило удрило во жена пред комплексот клиники во Скопје

Возило удрило во пешак на сервисната улица во кругот на комплекс клиники „Мајка Тереза“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Со возилото управувало 29-годишно лице од Скопје.

Жената (69) во која удрило возилото со тешки телесни повреди била пренесена во Ургентниот центар.

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на СВР Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.

Нови вести

Градежник паднал од покрив на црква и тешко се повредил

Daniela

Со фалс диплома за средно се вработил како возач

Daniela

Обвинение за разбојник кој вооружен ограби казино во Гевгелија

Daniela