August 25, 2019 05:47
Хроника

Возило прегази пешак во Скопје

Вчера во 12:50часот на улица „КирилиМетодиј“ во Скопје, 69-годишниот Д.К. од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Пежо“ со скопски регистарски ознаки удрил во 78-годишниот Б.А од Скопје.

Пешакот со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза” каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Нови вести

Пожар пеплоса расадник во околината на Крушево

Igor

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Струмица

Igor

На пат кон Прилеп се запалил „мерцедес“

Igor