February 23, 2019 08:31
Македонија

Возило на УЈП превртено стои во река – друго удрено во Битола

Возило на УЈП превртено стои во река – друго удрено во Битола

Возило на Управата за јавни приходи се преврте во реката Драгор во Битола, а друго на паркингот крај реката е удрено и оштетено, пренесе САКАМДАКАЖАМ.

Другото оштетено возило е на паркингот крај реката и најверојатно од удар на друго возило е поместено од првичното место каде што било паркирано.

На неколку метри под него има и други службени возила од УЈП ,,фиат панди”.

Од СВР Битола потврдуваат дека се работи за сообраќајка.

Related posts

Димитров во работна посета на Холандија

24info

Заев: Можностите за инвестиции од Фејсбук и Гугл се извесни, ќе помогне и членството во НАТО

Igor

Џафери: Стојаноски замина ненадејно и прерано, Охрид загуби голем заштитник

Igor