January 22, 2022 21:11
Хроника

Возач скокнал од товарно возило откако изгубил контрола над воланот

Возач  од Куманово на товарно возило „ман“ откако изгубил контрола над моторното превозно средство на патот во изградба од селото Т’лминци до селото Градец скокнал од истото за да се спаси од несреќата. При скокањето се здобил со тешки телесни повреди. Овој инцидент е регистиран во полициската станица во Крива Паланка откако било пријавено од Итната медицинска помош каде бил донесе со повреди 43-годишниот кумановец со иницијали Г.Л.

Кај место викано „Крстата падина”,  на 14 ноември Г.Л. изгубил контрола над воланот од товарното возило со скопски регистарски ознаки, при што спас побарал во скокање од кабината. За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Крива Паланка.

 

 

anime heaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Attack on Titan (Dub) Episode 18

AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

AnimeHeaven Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AnimeHeaven SK8 the Infinity (Dub)