September 24, 2021 08:53
Балкан

Возачот на косовскиот автобус во кој загинаа десет лица се бранел со молчење

Возачот на косовскиот автобус, во кој во неделата загинаа 10 патници, а повеќе од 40 беа повредени, се бранеше денеска со молчење за време на испрашувањето во окружното државно обвинителство во Славонски Брод. Тој во изјава дадена во полицијата по несреќата рекол дека заспал зад воланот.

-Го испрашував пријавениот кој се бранеше со молчење. По ова, ќе се донесе одлука за спроведување истрага поради основано сомнение за сторено кривично дело. Ќе биде предложен и истражен затвор, за кој ќе се одлучува на утрешното рочиште закажано за  9 часот , изјави Фрањо Копунич, претставник од обвинителството.

Тој потврди дека на возачот му е доделен адвокат по службена должност.

По сослушувањето, возачот е вратен во притвор. Според поднесената кривична пријава, возачот на автобусот се соочува со затворска казна од шест месеци до 15 години.

Website https://animeflix.nl: Watch Shadow Skill: Eigi (Dub) animeflix Episode 26 animeflix free

Ergo Proxy (Dub) Episode 23

https://animebee.to anime online

KissAnime: Tanken Driland anime episode 19 online free at https://kissanime.mx kissanime official

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimebe

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimelol