August 23, 2019 18:26
Балкан

Воен хеликоптер се урна пред зграда во Истанбул, загинаа четворица војници

Воен хеликоптер се урна денес во двор од зграда во станбен дел од азискиот дел на Истанбул, потврди за турските медиуми гувернерот на градот, Али Јерликаја.

Хеликоптерот за урнал при принудно слетување, а според првичните податоци, тоа се случило поради технички проблеми. Четворицата војници биле живи кога биле пренсени во болница, но таму починале.

Станува збор за хеликоптер UH-1 исто како и хеликоптерот кој пред три месеци падна во станбен дел на Истанбул, откко удри во кров од зграда, но тогаш немаше загинати.

 

Нови вести

Партиите на Лимај и Пацоли договорија предизборна коалиција

zane

Русија заинтересирана Лавров да ја посети Грција до крајот на годината

zane

Албанија забрани влез на околу 400 тони месо од Бразил, од Канада и од Кипар

zane