February 17, 2019 11:12
Балкан

Воен хеликоптер се урна во Истанбул

Четворица војници се повредени откако турски воен хеликоптер се урна во станбен реон на Истанбул, изјави истанбулскиот гувернер Али Јерликаја.

– Воениот хеликоптер се урна додека се обидувал принудно да слета врз станбен комплекс во квартот Чекмекој, во азискиот дел на Истанбул, напиша Јерликаја на Твитер.

Според него, повредените војници веднаш биле префрлени в болница.

Related posts

Затворски казни и одземање на автомобили на несовесните возачи во Хрватска

Igor

Доверливи информации за албански разузнавачи се обелоденија во јавноста

Ivona

На Хрватска и се закануваат нови обилни снежни врнежи, издадено предупредување

Daniela